Share |

SoS Staff 

Capitol Facilities Division

 Last Name
 First Name
 Title  Phone
Adcock Richard Night Maintenance 501-682-3407
Allen Doris Night Maintenance 501-682-3407
Armstrong Anthony Grounds 501-682-3532
Baldwin
Jeff Day Maintenance Supervisor 501-682-3407
Blackmon Donald Night Maintenance 501-682-3407
Blade Erma Day Maintenance 501-682-3407
Cargile Willie Day Maintenance 501-682-3407
Comer Jim Director, Capitol Facilities
501-682-4575
Corn Randy Mechanical and Electrical 501-683-3685
Cusmano Frank Grounds 501-682-3532
Diemer Keith Mechanical and Electrical 501-683-3685
Dorado Esperanza Night Maintenance 501-682-3407
Gautney Ronald Day Maintenance 501-682-3407
Hall Janelle Night Maintenance 501-382-3407
Higgins Joyce Day Maintenance 501-683-1061
Hines  Terry Night Maintenance  501-682-3407
Hitch Randolph Night Maintenance 501-682-3407
Lewis Ray Night Maintenance Supervisor 501-682-3407
Macklin T.J. Day Maintenance 501-682-3407
Martin Brandon Grounds Supervisor 501-682-3532
McCray Jacob Grounds 501-682-3532
Nail Debra Night Maintenance 501-682-3407
Oliver Patricia Day Maintenance 501-682-3407
Purdom Laura Day Maintenance 501-682-3407
Reaves Alexis Assistant Director, Capitol Facilities 501-683-3685
Rodriguez Nadia Night Maintenance 501-682-3407
Staley Brad Mechanical and Electrical 501-683-3685
Taylor Ricky Grounds 501-682-3532
Trammel Monica Night Maintenance  501-682-3407
Vance Josh Mechanical and Electrical 501-683-3685
Watson Gwen Night Maintenance 501-682-3407
Whitley Amanda Administrative Assistant, Capitol Facilities 501-682-4571
Wofford Ron Day Maintenance 501-682-3407
Woodell Harry Grounds 501-682-3532
Yancy Gary Day Maintenance 501-682-3407

Business and Commercial Services Division

Last Name
First Name
 Title Phone
Akins Nanette Business Services Representative 501-682-3409
Bruno Lisa Business Services Representative 501-682-3409
Butler Julia Records Team Leader 501-682-3409
Cissell Patricia Receptionist/Switchboard Operator 501-682-3409
Davis Brenda UCC Representative 501-682-3409
Fusco Danielle
Special Projects Coordinator
501-682-3409
Harding Michelle Business Services Representative 501-682-3409
Hemme Amy Business Services Representative 501-682-3409
Humphrey Monica
Business Services Representative 501-682-3409
Lee Vicki UCC Representative 501-682-3409
McClendon Jasmine
Business Services Representative
501-682-3409
Nicholas Martha Business Services Team Leader 501-682-3409
Niehaus Kevin Director, Business and Commercial Services 501-682-3409
Norris Ryan Project Manager 501-682-3409
Poindexter Jermaine Business Services Representative 501-682-3409
Robertson Beverly UCC Team Leader 501-682-3409
Shelton  Ja'Nena Business Services Representative 501-682-3409
Smith Regenia
Business Services Representative
501-682-3409
Triplett Jami Business Services Representative 501-682-3409
Washington       Shakari Business Services Representative 501-682-3409
Wofford Laura BCS Team Leader 501-682-3409
Wolfe Julie Production Manager 501-682-3409

Business Office

Last Name
First Name
Title
Phone
Aikens
Yolanda
Purchasing
501-682-5284
Burrier Julia Accounting Assistant 501-682-3573
Butler Whitney Business Office 501-537-9464
Craig Maria Accounting Manager 501-682-3529
Dudley Jane Budget Analyst 501-682-3504
Little Jody Purchasing Manager 501-682-2008
Makogonova
Alvina
Accounting
501-682-8434
McClelland Lauren Purchasing  501-682-8037
Perkins Bridgette Front Desk - Business Office 501-682-8032
Rosenbaum Sid Director, Business Office 501-682-3564
Smith
Calamidy Inventory
501-682-5283

Communications and Education Division

Last Name
First Name
Title
Phone
Baldwin Kerry Director, Communications & Education Division
501-682-3470
Berry Stan Outreach Coordinator  
Carter Susan Capitol Scheduler & Education Manager 501-682-3042
Cleveland Jennifer Education and Visitor Services 501-682-5080
Cline Jason External Communications 501-529-5441
Coates Victor Photo and Video Specialist 501-682-8026
Dunegan
Tyler
Outreach Supervisor 
501-529-9670
Ellerbee Jacob Education and Visitor Services 501-682-7085
Graham Paul
Outreach Coordinator 501-529-9816
Harris Danny
Photo and Video Specialist
501-683-7394
Hearne Rick Creative Services Specialist 501-682-3578
Hughes Jennifer Archives and Exhibits Specialist 501-683-1526
Jarratt Lauren Education Coordinator 501-682-3025
John David Director, Creative Services
501-683-0057
Labay
Laura
External Communications
501-683-3702
McElroy Lori Photography Manager 501-682-8147
Powell Chris Web Development Manager
501-682-2547
Smith Carolyn Outreach Coordinator 501-529-9741
Smith-Lee Adrienne Outreach Coordinator 501-529-9751
Ware David Capitol Historian 501-683-3187
Watson
Lisa
Education and Visitor Services
501-682-5279

Elections Division

Last Name
First Name
Title
Phone
Bellamy Leslie Election Coordinator  501-683-3721
Bridges Josh
Voter Services Project Administrator
501-682-3419
Burns Ralph Outreach Coordinator 501-683-5453
Cowan Jackie Elections Services Representative  501-682-3471
Hammons Rob Director, Elections Division 501-683-3733
Harris Kyle Election Coordinator 501-683-5487
Horton Teresa Voter Services Representative  501-682-3204
Johnson April Elections Services Representative 501-682-3478
McGraw Shantell
Election Coordinator
501-683-3717
Minyard Mitchell Voter Registration Supervisor
501-682-3527
Newell
Brandon
Voter Services Representative
501-682-8644
Steele Kevin Outreach Supervisor/Military & Veterans Liaison 501-683-5098
Trout Ashley Elections Services Representative 501-682-3451

Executive Office

Last Name
First Name
Title
Phone
Boyd Kelly Chief Deputy Secretary of State 501-682-1010
Kelly AJ Deputy Secretary of State 501-682-1010
Wood Joseph Deputy Secretary of State 501-682-1010
Jones-Watson Lyndajo Executive Administrative Assistant 501-682-3013
Lloyd Yvonne Executive Administrative Assistant 501-682-3014

Human Resources Division

Last Name
First Name
Title
Phone
Crouch Judith Manager, Human Resources Division 501-683-5487
Hatcher Kari Payroll Officer 501-682-8682
Slay Vicki Insurance Specialist 501-683-5487

Information and Technology Division 

Last Name
First Name
Title
Phone
Davis Cecil Director, Information and Technology 501-682-5160
Fisher
Cynthia
Project Manager
501-682-3448
Nischal Vipin Programmer Analyst 501-683-4336

State Capitol Gift Shop

Last Name
First Name
Title
Phone
Crossland Richelle
Assistant Manager, State Capitol Gift Shop
501-682-3593
Harvey Leighanne
Manager, State Capitol Gift Shop
501-682-3593
Monk Emilie
Gift Shop Associate
501-682-3593

Governmental Affairs

Last Name
First Name
Title
Phone
Boyd Kelly Director, Governmental Affairs
501-682-1010
Nguyen Gwen Legislative Representative 501-683-3880

Legal Division

Last Name
First Name
Title
Phone
Adcock Martha General Counsel 501-682-3401
Fincher Michael Law Clerk 501-682-3401
Garcia Brittney Legal Assistant 501-682-3401
Larkan Kelli Legal Assistant 501-682-3401

State Capitol Police

Last Name
 First Name Title
Phone
Brice Charles Captain 501-682-5173
Caffey
Eric
Corporal
501-682-5173
Caldwell
Travis
Corporal
501-682-5173
Clay Ruby Dispatcher 501-682-5173
Green
Justin Corporal 501-682-5173
Harness Brad Corporal 501-682-5173
Hedden Darrell Chief, Arkansas State Capitol Police 501-682-5173
Huggs David Sergeant 501-682-5173
Hunt Mark Corporal 501-682-5173
Jones Tony Corporal 501-682-5173
Lane Misty Dispatcher 501-682-5173
Lipscomb Brad Sergeant 501-682-5173
McNeil Jason Corporal
501-682-5173
Moses Robert Corporal 501-682-5173
Neely Von Corporal 501-682-5173
Smith Greg Corporal 501-682-5173
Sponer Thomas Corporal 501-682-5173
Storey
Juan
Corporal
501-682-5173
Thornton Eric Sergeant 501-682-5173
Watt John Corporal 501-682-5173
White Adolf Corporal
501-682-5173
Wiley James Corporal 501-682-5173



Connect With Us

Facebook
Twitter
Picasa
YouTube
Instagram
Pinterest
scribd
Mobile
eNewsletter